Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Narodowe Święto Niepodległości - Sosnówka 2021

Utworzono dnia 12.11.2021
W czwartek, 11 listopada 2021 roku świętowaliśmy 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku w gminie Sosnówka obchody połączone były z otwarciem nowego placu w centrum Sosnówki i poświęceniem odrestaurowanego pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Tradycyjnie gminne obchody rozpoczęła Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Narodzenia N.M.P. w Motwicy pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Marka Kujdy. Oprawę muzyczną podczas mszy zapewniła Schola pod kierownictwem Pani Moniki Chudzik.
Dalsze obchody z udziałem władz państwowych i samorządowych, pocztów sztandarowych: Gminnego Koła Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz OSP Sosnówka, zaproszonych gości, pracowników UG, przedstawicieli instytucji gminnych oraz mieszkańców, odbyły się na nowo powstałym placu w centrum Sosnówki. A wśród przybyłych gości obecni byli m.in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Dariusz Stefaniuk, Starosta Bialski – Mariusz Filipiuk, Członek Zarządu Powiatu Bialskiego – Mateusz Majewski, radni Powiatu Bialskiego – Tomasz Andrejuk i Łukasz Jaszczuk, wójt gminy Sławatycze – Arkadiusz Misztal oraz radni gminy Sosnówka na czele z Przewodniczącym Tomaszem Wawryszukiem.
Oficjalnego otwarcia placu dokonał wójt gminy Marcin Babkiewicz, natomiast ks. Marek Kujda poświęcił plac oraz przeniesiony i odrestaurowany pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z orłem ufundowanym przez Posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka. Następnie Natalia Raczkowska oraz wszyscy zebrani na placu wspólnie odśpiewali hymn państwowy, po czym licznie zgromadzone delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów i odpaliły znicze. Na zakończenie odbył się przegląd pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sosnówce i Szkoły Podstawowej w Motwicy.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim przybyłym na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sosnówce oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tych wspaniałych uroczystości.

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 14

W tym miesiącu: 5

W poprzednim miesiącu: 82

Wszystkich: 2224

Banery boczne

Przegląd odwołany