Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce za nami!

Utworzono dnia 06.09.2021
Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce, możemy uznać za udany ????
Występy artystyczne, warsztaty ekologiczne i recyklingowe, gry i zabawy przyrodniczo - ekologiczne, stoiska wystawiennicze i warsztatowe twórców ludowych, akcja wymiany makulatury na drzewka sosnowe - te i wiele innych atrakcji czekało na naszych mieszkańców w niedzielę, 5 września na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Sosnówce podczas "Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Sosnówce", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.
Piękna słoneczna pogoda, bogaty program artystyczny oraz liczne atrakcje sprawiły, że zarówno mieszkańcy jak i zaproszeni goście dopisali a wśród nich, m. in.: Dariusz Stefaniuk - Poseł na Sejm RP, Radek Plandowski - Zastępcę Kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej, Mariusz Kiczyński - przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego,Daniel Dragan - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mateusz Majewski, Tomasz Andrejuk oraz Łukasz Jaszczuk - radni Powiatu Bialskiego, Tomasz Wawryszuk - przewodniczący Rady Gminy Sosnówka, Renata Tkaczuk - Skarbnik Gminy Sosnówka, Jan Kwiecień - Sekretarz Gminy Sosnówka, Krzysztof Bruczuk - dyrektor Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie, Teresa Harasimiuk - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sosnówce, Anna Olejnik - dyrektor Szkoły Podstawowej w Sosnówce, Aleksandra Kuczyńska - kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce, Minika Szynkaruk - kierownik USC w Sosnówce, Marek Uściński - Kierownik KRUS w Białej Podlaskiej, Czesław Wygiera - kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wisznicach oraz wielu mieszkańców zarówno gminy Sosnówka jak i sąsiadujących gmin.
Na scenie podczas rodzinnego pikniku zaprezentowały się natępujące zespoły: Zespół Pieśni i Tańca "Kresowiak z Woli Uhruskiej, Zespół "Bokoryna" z Żalina, Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół „Biesiadnicy” z Żeszczynki oraz Zespół "Łobaczewianki" z Łobaczewa Małego. Ponadto na scenie mogliśmy podziwiać niezwykle zdolne mieszkanki naszej gminy. Pokaz gimnastyki artystycznej zaprezentowała Hania Jakubiuk, natomiast swoje wokalne talenty zaprezentowały młode solistki: Ania Brodzka, Zosia Litwiniuk oraz Natalia Raczkowska. Wieczorem zagrał dla nas duet „The Monsters”, „Królowa Disco” oraz gwiazda wieczoru - zespół „Energy Girls”.
W trakcie prezentacji zespołów na scenie, uczestnicy pikniku mogli na placu imprezy odwiedzić licznie przybyłych wystawców. Stoiska promocyjno – informacyjne zaprezentowali: Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Elektro Agri Korpysz Piotr, Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białej Podlaskiej, Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie, Zespół Doradztwa Rolniczego w Wisznicach oraz Nadleśnictwo Włodawa, które przeprowadziło wymianę makulatury na drzewka sosnowe.
Na stoiskach wystawienniczych i warsztatowych twórców ludowych, można było poznać tajniki ginących zawodów. Swoje umiejętności rzemieślnicze zaprezentowali: garncarz, kowal i wikliniarz, którzy opowiedzieli o swoim rzemiośle oraz przeprowadzili warsztaty z rękodzieła.
Największym zainteresowaniem wśród uczestników pikniku cieszyły się stoiska z degustacją tradycyjnych potraw, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Sosnówka. Swoje pięknie udekorowane stoiska z lokalnymi przysmakami przygotowały: Sosnowianki Koło Gospodyń Wiejskich w Sosnówce, KGW w Wygnance „Babeczki z Wygnaneczki”, Koło Gospodyń Wiejskich "Motwiczanka", Koło Gospodyń Wiejskich „Rozwadowianka” w Rozwadówce oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Czeputce.
Na najmłodszych naszych uczestników czekały również liczne atrakcje, takie jak: gry i zabawy ekologiczne, warsztaty recyklingowe, dmuchane zjeżdżalnie czy przejażdżki konne. Każdy w tym dniu mógł znaleźć coś dla siebie, ale najważniejsze że spędziliśmy go rodzinnie Sosnówce.
To wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez grona wspaniałych ludzi, którym należą się szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie przy realizacji pikniku, a wśród nich: Dariusz Stachyra i Teresa Harasiumiuk, pracownicy Urzędu Gminy w Sosnówce, a w szczególności: Łukasz Łobacz, Monika Szynkaruk i Dorota Szrama, członkinie KGW, strażacy ochotnicy z OSP, przedstawiciele jednostek i instytucji, które zaprezentowały się podczas pikniku, panu Jackowi Jabłońskiemu - Nadleśniczemu Nadleśnictwa Włodawa za pomoc w przeprowadzeniu akcji wymiany makulatury na drzewka sosnowe oraz wszystkim uczestnikom rodzinnego pikniku. Dziękujemy Wam za to, że zawsze możemy na Was liczyć!!!
 
Wydarzenie pn: „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce” realizowane jest w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem PROW na lata 2014 – 2020 w zakresie 4.8 Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Celem imprezy integracyjno – promocyjnej „Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce” była promocja, ochrona i zachowanie ekologicznego i kulturowego dziedzictwa gminy Sosnówka oraz obszaru objętego LSR.

Galeria

Utworzono dnia 02.12.2021, 16:47

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 14

W tym miesiącu: 5

W poprzednim miesiącu: 82

Wszystkich: 2224

Banery boczne

Przegląd odwołany